چای سیاه شکسته زرین رفاه 460 گرمی

TBR101

موجود

از محصولات برند رفاه لاهیجان می توان به چای سیاه شکسته ممتاز زرین اشاره نمود که از ترکیب چای خارجی و چای ایرانی تولید شده و معطر می باشد. نام دیگر این محصول، چای ارل گری می باشد.

چای ارل گری نیز مانند انواع دیگر چای از گیاه کاملیا سینن سیز Camellia Sinensis گرفته شده است. در واقع همان چای سیاه است که برای به عمل آوردن آن از فرآیند طولانی تری استفاده شده است. معمولاً هنگام به عمل آوردن چای، برگاموت خشک را به آن اضافه میکنند.(برگاموت از مرکبات است)

قیمت نهایی
٣٠,٠٠٠ تومان

مشخصات کلی:

مشخصات چای سیاه ارل گری:

چای ارل گری نیز مانند انواع دیگر چای از گیاه کاملیا سینن سیز  Camellia Sinensis  گرفته شده است. در واقع همان چای سیاه است که برای به عمل آوردن آن از فرآیند طولانی تری استفاده شده است. معمولاً هنگام به عمل آوردن چای، برگاموت خشک را به آن اضافه میکنند. در روش دیگر تولیدکنندگان از پوست برگاموت استفاده میکنند که به شکل ظاهری آن نیز جذابیت بیشتری می بخشد. گروه دیگری از تولیدکنندگان در حین یا پس از مرحله خشک کردن چای به آن روغن برگاموت اضافه می کنند. از هر روشی که استفاده شود نتیجه یک چای سیاه با طعمی شیرین و مالتی است که می توان طعم میوه و گل را در آن احساس کرد. اگر برگهای چای در هنگام فرآیند به عمل آوردن خیسانده شوند به چای طعمی گس می دهد و به همین دلیل چای برخی از شرکتهای تولید کننده با بقیه فرق میکند و طعم گس دارد.

برگاموت از مرکبات است و تحقیقات علم ژنتیک نشان داده است که  این میوه از پیوند پرتقال سویل و لیمو بوجود آمده است.

 

خواص چای سیاه ارل گری:

اگر چه مقدار آنتی اکسیدان موجود در آن به اندازه چای سبز نیست ولی این چای نیز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان پلی فنول است بخصوص تئوفلاوین و تئو روبیجین. این دو پلی فنول در کنار هم با رادیکالهای آزاد و مضر بدن مقابله می کنند. هنگامی که این چای در سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی استفاده شود در کنترل وزن، افزایش تمرکز و پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع دوم بسیار مؤثر است.

 این چای نیز مانند چای سیاه، سبز، سفید و اولانگ می تواند شما را از اضافه وزن نجات دهد. مقدار کم عصاره مرکبات در این چای باعث تحریک سوخت وساز بدن می شود، البته تأثیر برگاموت موجود در این چای چشمگیر نیست ولی مواد موجود در چای در کاهش وزن بسیار مؤثرند.

اثر آرامبخشی چای ارل گری بسیار سریع است. ارل گری حاوی ال-تیانین است که بر شروع فعالیت مغزی و تمرکز (alpha brain activity)  تأثیر مستقیم دارد. این امر باعث ایجاد آرامش و در ضربان قلب و گردش خون ایحاد تعادل می نماید. علاوه بر این ال-تیانین موجود در این چای بر حال خوبتان اثر مثبت گذاشته و کاهش افسردگی و اضطراب را در پی دارد. کافئین موجود در این چای باعث بالا رفتن تمرکز و هوشیاری می شود و بی قراری و ترس عصبی را بر طرف می کند.

درمورد خواص چای سیاه ارل گری بیشتر بدانید...

بهترین زمان مصرف:

نوشیدن چای پس از فعالیت‌های بدنی یا فکری موجب رفع خستگی و تسکین ناراحتی‌ها می‌شود. همچنین می‌توان از آن به عنوان نشاط آور بین وعده‌های غذایی استفاده کرد.

نکته: نوشیدن یک فنجان چای، یک ساعت پس از خوردن غذاهای چرب و سنگین منجر به بهبود جریان خون در عروق معده و در نتیجه کمک به هضم غذاهای می‌شود و احساس راحتی را در معده پدید می‌آورد.

روزانه چند فنجان چای سیاه بنوشیم؟

حداکثر 4 تا 5 فنجان در شبانه روز

مشخصات چای
نوع محصول
چای سیاه
نوع بسته بندی
پاکتی
برند
رفاه لاهیجان

نظرات

0 0
movahedi   undefined 1398-2-10 15:13:34

من راضی بودم نسبت به قیمت عالیه

0 0
rezaeimohsen   undefined 1397-10-01 18:56:12

خوب بود من راضی بودم نسبت به قیمت

0 0
حسن زاده   undefined 1397-07-06 23:57:57

سلام خیلی خوب بود اما به نسبت چای زرین رفاه عطر کمتری داشت

0 0
مینا   undefined 1396-11-01 20:58:43

کیفیت بالا قیمت مناسب