چای سبز ماچا و فواید بی نظیر آن

1397/9/26

 

چای سبز ماچا و فواید بی نظیر مصرف این نوع چای:

 

چای ماچا یا چای سبز ماچا مانند سایر چای های سیاه، سفید، سبز از درخت چای به نام Camellia Senesis  تولید شده است. با این حال، طعم، رنگ و تاثیر آنها بر سلامت بواسطه نحوه فرآوری  متفاوت آنها ممکن است تفاوت داشته باشد.

 

ماچا که به نام چای سبز ماچا هم شناخته می شود، نوعی چای سبز پودری است ماچا یک نوشیدنی اصیل ژاپنی است که قدمت 5000 ساله دارد این گیاه در سایه زیر سایبان کاشته میشود و توسط آسیاب های گرانیتی کاملا پودر میشود؛ قرار گرفتن گیاه در سایه باعث تولید مقدار بالای کلروفیل در گیاه میشود که باعث طعم شیرین و عطر ملایم در این نوشیدنی می شود، چای ماچا به صورت پودر شده مورد استفاده قرار میگیرد و این امر باعث میشود نهایت عصاره ی چای از آن خارج شود.

برخی از خواص چای سبز ماچا:

1- جلوگیری از پیری زودرس

بدن ما دائما در حال مبارزه با استرس هایی است که از محیط زیست، غذا، خورشید و سایر عوامل طبیعی به بدن تحمیل می شود. این استرس ها رادیکال های آزادی را تولید می کنند که با گرفتن اکسیژن و کاهش سطح کلاژن موجود در سلول های بدن که موادی ضروری برای سالم و جوان ماندن بافت های بدن می باشند، به سلول های بدن آسیب می رسانند.کاتچین ها (EGCG)  آنتی اکسیدان های قوی هستند و به وفور در چای سبز ماچا یافت می شوند. این آنتی اکسیدان ها قابلیت مبارزه با رادیکال ها و بازسازی سلول های بدن را دارند.

2- آرامش بخش

از حدود هزار سال پیش، چای سبز ماچا،  توسط چینی ها و راهبان ژاپنی به عنوان ماده ای برای تقویت قوای روحی و مدیتیشن مورد استفاده قرار می گرفت. چای ماچا، خاصیت آرامبخش دارد.

3- افزایش قدرت حافظه و تمرکز

یکی دیگر از خواص چای ماچا، تولید  ماده دوپامین و سروتونین است. این دو ماده شیمیایی به منظور تقویت خلق و خو، بهبود حافظه و تمرکز، بسیار موثر هستند.

4-  افزایش حافظه و تمرکز

قابلیت جالب دیگر ال تیانین کمک به افزایش تولید دوپامین و سروتونین در بدن می باشد. تقویت حافظه، افزایش تمرکز و کمک به بهبود روحی از اثرات افزایش این مواد در بدن می باشد.

5- خاصیت کاهش وزن و کالری سوزی

ماچا سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد ، ماچا تقریبا بدون کالری است و گزینه مناسبی برای اضافه کردن به رژیم غذایی برای کاهش وزن است، ماچا میتواند سرعت سوخت ساز بدن را تا 4 برابر افزایش دهد و در کنار افزایش سوخت و ساز باعث کاهش چربی های بدن میشود که این تاثیر بسیاری زیادی در روند لاغری دارد؛ همچنین فشار خون و ضربان قلب  را بالا نمیبرد.

6- مقابله با سرطان

مطالعات زیادی در مورد اثرات ضد سرطان کاتچین ها صورت گرفته است. شواهد نشان می دهد که کاتچین های چای سبز (EGCG) دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی هستند و مسیرهای ترارسانی پیام را که در ایجاد سرطان نقش دارند تحت تاثیر قرار می دهند. همچنین مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که EGCG می تواند انواع مختلفی از سلول های سرطانی را در شرایط آزمایشگاه از بین ببرد.

7-بهبود سطح کلسترول

محققان همچنان مطمئن نیستند که چای سبز ماچا، تا چه اندازه  بر کلسترول، تاثیر مثبت دارد،  با این حال مطالعات مختلف روی افراد نشان می دهد، افرادی که چای سبز ماچا  را به طور منظم مصرف می کنند، دارای سطح کلسترول LDL( کلسترول بد)  پایین هستند  و در عین حال سطح بالای HDL ( کلسترول خوب)، در آن ها مشاهده شده است.

 

 

منابع:

گروه تالیف گیلانی کالا

Naturallivingideas.com

http://matchano.ir

nabzema.com

http://living-qi.com

http://www.matchasource.com/matcha-tea-health-benefits-s/14.htm

www.thenibble.com

Xin-Xin Zheng, Yan-Lu Xu, et al. Green tea intake lowers fasting serum total and LDL cholesterol in adults: a meta-analysis of 14 randomized controlled trials Am J Clin Nutr August 2011.

Abdul G Dulloo, Claudette Duret, et al. Efficacy of a green tea extract rich in catechin polyphenols and caffeine in increasing 24-h energy expenditure and fat oxidation in humans

          . American Journal of Clinical Nutrition, Vol. 70, No. 6, 1040-1045, December 1999

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
تگ ها
0 0
ملیکا   undefined 1397-12-23 10:04:41

سلام ممنونم از مقاله خوبتون لطفا محصول را هم قرار بدین. متشکرم

0 0
ahmad   undefined 1397-11-03 23:25:31

سلام مطالب مفید بود اما خود محصول برای فروش روی وبسایت قرار نداره