انواع چای سیاه ایرانی

1396/9/16

 انواع چای سیاه که در شمال کشور تولید می شود.

شاید یکی از مبهم ترین مواردی که برای علاقه مندان به چای سیاه و سبز ایرانی  وجود دارد عدم آشنایی کافی در زمینه انواع اسامی و شکل و کیفیت چای شمال می باشد. بی اطلاعی نسبت به نام و ظاهر و شکل چای ایرانی باعث گردیده است که سودجویان فراوانی با نام های مختلف، چای نامرغوب و غیرقابل استفاده را پس از افزودن اسانس و رنگ در بسته های بسیار شکیل، با عنوان چای ایرانی در بین مردم عرضه کنند.

چای سیاه ممتاز(شکسته) :

چای ممتاز به لحاظ ظاهری از سرگل خشک شده بوته چای تشکیل یافته و خشک شده آن به صورت قطعات ریز است. طعم و مزه چای ممتاز به دلیل کافئین طبیعی موجود در سرگل چای به نسبت به چای قلم (که بیشتر از ساقه بوته چای تشکیل شده است) در درجه بالاتری قرار دارد و تلخی مطبوعی دارد. رنگ چای ممتاز به جهت وجود درصد بالای برگ و سرگل چای و ریزتر بودن قطعات چای نسبت به چای قلم تیرگی بیشتری دارد که به این دلیل معمولا مقداری (حدود  20 درصد) از قلم موجود درچای خشک ممتاز را غربال نمی کنند که رنگ چای خوشرنگ تر شود. میزان تولید این چای طبیعی در ایران رتبه نخست را دارا می باشد. این چای پرفروش ترین چای ایرانی در بین هموطنان عزیز می باشد.

چای سیاه قلم:

چای قلم، همانطور که از نام آن هم مشخص است بیشتر از ساقه چای تشکیل شده است و قطعات آن بزرگ است که به همین دلیل به درشت ترین چای ایرانی معروف است. از آنجا که چای قلم درصد بالای از قلم و ساقه چای را در خود دارد، به خوشرنگی معروف است و طرفداران خاص خود را دارد.


چای بهاره چیست؟

چای بهاره نیز از دیگر نام های چای ایرانی می باشد که معمولا در نامگذاری اسم چایی شنیده و دیده می شود. این نام به چایی های تولیدی فصل بهار اطلاق می شود. همانطور که می دانید محصول چای شمال در سه فصل بهار و تابستان و پاییز تولید می شود و به محصولاتی که در فصل بهار تولید می شود چای بهاره می گویند. رنگ چای بهاره بیشتر، طعم و مزه آن گس مانند است.

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
تگ ها