آشنایی با عسل خام، تفاوت آن با عسل معمولی

1400/6/31

آشنایی با عسل خام، تفاوت آن با عسل معمولی و چرا مهم است عسلی که خرید می کنید عسل خام باشه؟

در بسیاری از نقاط دنیا از جمله کشورهای اروپایی  از چند دهه اخیر عسل خام Raw honey مورد استقبال مردم قرار گرفته است و بازار فروش عسل های خام به شدت افزایش یافته است. بیشتر عسل های بسته بندی در کارخانه ها با عناوینی همچون عسل پاستوریزه و عسل حرارت دیده به فروش می رسند و نگرانی هایی که بابت حرارت دیدن عسل و کاهش مواد موثره و خواص عسل در مقالات علمی، سبب شده مردم به سمت خرید عسل های خام سوق داده شوند.

عسل خام چیست؟

عسل خام (Raw honey)به عسلی گفته می شود که مستقیما از کندو و بدون هیچگونه فراوری(گرما، پاستوریزه، فیلتر و...)وارد بسته ها برای فروش قرار می گیرد. عسل خام به دلیل وجود املاح،ویتامین ها و آنزیم های نابی که در ترکیب خود دارد یکی از مفید ترین   مواد غذایی روی کره ی زمین به شمار می آید.

جالب است بدانید اگر عسل طبیعی باشد ولی خام نباشد با اب و شکر تفاوتی نمی کند! بله یکی از عواملی که باعث می شود تمامی خواص و فواید عسل از بین برود حرارت زیادی است که به عسل داده می شود تا عسل شفاف تر و از شکرک زدن آن جلوگیری شود.

نکته: حتما در خرید عسل علاوه بر طبیعی بودن به خام بودن آن توجه کنید.

عسل خام حاوی انواع مختلفی از مواد مفید زیر است:

گرده زنبورعسل: که خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد.

بره موم زنبورعسل: ماده ای چسب مانند است که به حفظ کندو کمک می کند.

ویتامین ها و مواد معدنی خاص

آنزیم ها

آمینو اسیدها

آنتی اکسیدان ها

عسل تجاری چیست؟

عسل تجاری به عسلی گفته می‌شود  که برخی زنبورداران و فروشندگان آن را فیلتر و پاستوریزه می کنند تا هم  جلوی شکرک زدن عسل گرفته شود و هم شفاف تر و مشتری پسندتر باشد.

فیلتراسیون عسل

درفرایند فیلتراسیون تمامی ذرات معلق در عسل همچون گرده گل و بره موم به کلی از آن خارج می شود و تقریبا هیچگونه جسمی به غیر از خود عسل وجود ندارد.(ظاهر شفاف و مشتری پسند)

پاستویزاسیون عسل

در این فرایند عسل را سریعا به دمای بالا می‌رسانند و سپس خنک می‌کنند.(حرارت دادن عسل جهت شکرک نزدن)

چرا فیلتراسیون و پاستوریزه کردن عسل خوب نیست؟

پاستوریزه کردن و فرآوری عسل تقریبا ۱۰۰٪ ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و خواص آنتی بیوتیکی را که معمولا در عسل اصل و خام کندو موجود است را از بین میبرد.

خواص متنوعی که برای عسل عنوان می‌کنند، به خاطر ترکیبات متنوعی است که در آن وجود دارد. از گرده گل و بره مومی که معمولا در عسل خام وجود دارد و همچنین انواع موادمعدنی و ترکیبات متنوع و مفید دیگری که در عسل‌های خام طبیعی وجود دارد که با فیلتراسیون و حرارت دادن عسل از بین می روند.

خام بودن عسل را چگونه تشخیص دهیم؟

همانطور که می دانید اکثر عسل‌هایی که در قفسه فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند حرارت دیده و یا پاستوریزه هستند و قطعا نمی توان از روی ظاهر عسل، خام بودن یا نبودن آن را تشخیص داد. به همین خاطر بهتر است در قدم اول عسل را از جای معتبر خریداری کنید در قدم دوم حتما از فروشنده برگه ازمایش رسمی عسل را درخواست کنید چون تنها راه تشخیص عسل خام آزمایش آن است .فاکتورهای مهم در تعیین خام بودن عسل  میزان پرولین، دیاستاز و HMF عسل در برگه آزمایش می باشد.

از کجا عسل خام طبیعی تهیه کنیم:

به طور قطع شما نمی‌توانید عسل خام و حرارت ندیده را از درب مغازه‌ها و یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهیه کنید چون که بیشتر عسل‌های موجود در این مکان‌ها از نوع عسل‌های تجاری(حرارت دیده و پاستوریزه) هستند

ما در فروشگاه گیلانی کالا انواع عسل‌های آویشن، گون، اقاقیا، سدر،بهارنارنج، یونجه، شبدر و...  را به صورت خام و مستقیم از زنبورداران مورد اعتماد تهیه می‌کنیم و بعد از آزمایش و مطمئن شدن از طبیعی بودن و حرارت دیده نشدن عسل آن را عرضه می‌کنیم. برای مشاهده و خرید محصولات عسل طبیعی خام بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با لینک دادن به وبسایت گیلانی کالا مجاز است.

در صورت مشاهده تخلف گزارش خودکار DMCA ثبت می شود

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
تگ ها