طرز تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

1400/6/20

 

تشخیص عسل طبیعی اصل از تقلبی به روش زنبوردارها

ممکن است تا کنون راه‌های زیادی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی شنیده باشید مثل تشخیص عسل طبیعی با استفاده از کبریت، آب، از روی رنگ، غلظت، با استفاده از زرده تخمه مرغ و خیلی روش های دیگر. ما در گیلانی کالا با بررسی صدها نمونه عسل طبیعی، تغذیه ای و تقلبی و همچنین انجام تمامی روش های تشخیص عسل طبیعی به یک نتیجه جالب رسیدیم که قصد داریم تو این مقاله  با توضیح کامل برای همیشه خیالتون را راحت کنیم.

انواع عسل های موجود در بازار

عسل طبیعی:

 عسل طبیعی به شهد گل‌هایی گفته می‌شود که زنبورعسل پس از تغذیه مستقیم از گیاهان مختلف، آن را فرآوری و تغلیظ کرده و در کندو ذخیره کرده باشد.

عسل تغذیه ای:

بیشتر عسل‌های موجود در بازار از این نوع عسل هستند. در این نوع عسل، کندودار در کنار تغذیه زنبوران از شهد گلها با گذاشتن محلول آب و شکر، شیرین کننده های صنعتی مانند ساخارین و... جلوی کندوی عسل زنبوران را تغذیه می کنند. عسل تولید شده توسط زنبور تولید می شود اما منبع شهد طبیعی گلها نیست.

علت استفاده از این روش توسط زنبورداران برداشت چند برابری عسل از هر کندو می باشد. به همین علت است که قیمت عسل طبیعی چند برابر عسل تغذیه ای است.

عسل تقلبی:

این عسل به طور کامل مصنوعی بوده و اصلاً توسط زنبور تولید نشده است .عسل تقلبی تا حد زیادی ساکارز تبدیل شده حاصل از چغندر و نیشکر است. این نوع عسل با یا بدون استفاده از قند نشاسته یا شربت نشاسته، شیره‌ی برخی از میوه‌ها مانند خرما، توت و حتی گاهی ملاس چغندر یا از حرارت دادن مواد گلوکزی تولید می ‌شود و از لحاظ ظاهر، بو و طعم تبدیل شده تا شبیه به عسل واقعی باشد.

بسیاری از محصولات عسل در فروشگاه ها از این نوع بوده و نسبت به عسل طبیعی قیمت بسیار کمتری دارد.

باورهای غلط درباره تشخیص عسل طبیعی

اگر کمی در وبلاگ ها و سایت‌های مختلف جستجو کرده باشید راه‌های زیادی برای اینکه بتوان طبیعی بودن عسل را تشخیص داد وجود دارد که هیچ کدام از این روش‌ها علمی نیستند  و به هیچ وجه روشی صحیح برای تست طبیعی بودن عسل نمی باشد.

1.تشخیص عسل  اصل با توجه به غلظت آن

غلظت عسل هیچ گونه ارتباطی به کیفیت آن نداشته و عسل ها با توجه به برخی عوامل مانند منطقه ای که عسل از آن برداشت شده متغیر می باشد. به عنوان مثال: عسل های شمال کشور بدلیل رطوبت بالایی که دارند معمولا روان هستند.

2. تشخیص عسل طبیعی بوسیله کبریت

یک کبریت را روشن کنید و درون عسل بیاندازید با این روش می توانید بدانید که آیا عسل طبیعی است یا تقلبی؛ به این ترتیب که اگر کبریت روشن موجب آتش گرفتن عسل بشود این نشان می دهد که عسل طبیعی است ولی اگر عسل تقلبی باشد به راحتی آتش نمی گیرد! این روش هیچ پایه علمی ندارد و در هیچ مقاله تخصصی به این روش اشاره نشده است.

3. تست عسل طبیعی از روی رنگ عسل

رنگ عسل‌ها بسته به منطقه و پوشش گیاهی آن می‌تواند از زرد بسیار روشن تا خرمایی رنگ باشد. رنگ هر عسل با توجه به شهد مورد استفاده زنبورعسل و بسیاری از عوامل دیگر متغیر است. تیره بودن عسل دلیل درستی به کیفیت بالای عسل نداشته و این باور به هیچ وجه صحیح نمی باشد.

4.تشخیص عسل طبیعی از روی عطر

امروزه به دلیل وجود انواع اسانس و افزودنی افراد سودجو  براحتی یک عسل تقلبی با عطر بسیار بالا تولید می کنند اما غافل از اینکه  عطر هر نوع عسل با دیگری متفاوت است و برخی عسل ها با اینکه کیفیت بسیار بالایی دارنداما  بسیار کم عطر می باشند.( هرچند عسل برخی گل‌ها مانند بهارنارنج عطر خاصی دارند ولی باز نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰ درصد گفت از روی عطر یک عسل می‌توان تشخیص داد طبیعی است)

5. عسل طبیعی شکرک نمی زند!

یکی از باورهای غلطی که درباره عسل وجود دارد در مورد شکرک زدن عسل است، متاسفانه بسیاری از مردم بر این باور هستند که عسلی که رس می بندد و یا به اصطلاح شکرک بزند تقلبی است متاسفانه به دلیل همین باور اشتباه برخی از زنبورداران جهت فروش محصولات خود، عسل را حرارت می دهند تا ازشکرک و رس بستن آن جلوگیری کنند که این عمل سبب می شود بسیاری از خواص و آنزیم های عسل از بین می رود.

دلیل شکرک زدن عسل:

شکرک زدن عسل نه تنها دلیل بر بدی و تقلبی بودنش نیست بلکه برعکس معرف آنست که عسل کاملا سالم بوده و به هیچ وجه با شکر مخلوط نشده است و این خلاف تصور غلط و رایج در ایران است که عسل شکرک زده و سفت شده را تقلبی می دانند.
آنچه که در اصطلاح (شکرک زدن) می گویند و به خاطر وجود کلمه شکر در ذهن تقلبی بودن عسل را تداعی میکند، چیزی جز پدیده تبلور ( بلور شدن، کریستالیزاسیون ) نیست.
عسل به علت در صد بالای مواد قندی که دارد در واقع یک ماده جامدی است که تحت شرایط بسیار شکننده ای به صورت مایع قرار دارد. این ماده اشباع شده قندی (منظور از قند انواع قندهایی است که در علم شیمی با پسوند اوز مشخص می شود مانند گلوکز، فروکتوز و مالتوز ) باید در واقع جامد باشد، ولی به طور اتفاقی مایع است. به همین دلیل به محض اینکه شرایط مطلوب مهیا شود این تغییر فیزیکی یعنی شکرک زدن، پدیدار می گردد.

بهترین راه تشخیص قطعی عسل طبیعی از نظر کارشناسان صنایع غذایی گیلانی کالا

همانطور که در اول مقاله گفته شده روش های مختلف تشخیص عسل طبیعی را بارها امتحان کرده ایم به جرات می توان گفت هیچ کدام از روش ها جواب قطعی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را مشخص نکرده است و تنها یک راه برای تشخیص کیفیت عسل و آگاهی از خلوص آن وجود دارد و آن بررسی عسل در آزمایشگاه است

 این روش به دلیل صرف وقت و هزینه توسط بسیاری از افراد انجام نمی شود و خریداران عسل معمولا به فروشندگان اعتماد می کنند از این رو گیلانی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی عرضه کننده محصولات درجه یک گیلان فروش انواع محصولات عسل طبیعی از بهترین و باسابقه ترین زنبورداران گیلان را از سال 1399 آغاز کرده و انواع محصولات عسل بهارنارنج، عسل جنگل، عسل کوهستان، عسل دشت و عسل کنار را با برگه ازمایش و ضمانت نامه کتبی برای فروش در وبسایت قرار داده است.

 جهت مشاهده و خرید محصولات بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با لینک دادن به وبسایت گیلانی کالا مجاز است.

در صورت مشاهده تخلف گزارش خودکار DMCA ثبت می شود

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
تگ ها