روش تشخیص قهوه اصل از تقلبی

1400/6/4

 

روش تشخیص قهوه اصل از تقلبی و خرید بهترین محصولات قهوه با بروزترین زمان رست

قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار جهان است که محبوبیت زیادی دارد .اما امروزه قهوه تقلبی توسط افراد سود جو در بازار بسیار زیاد شده است بسیاری از فروشندگان بااضافه کردن موادی مانند ذرت،آرد و دانه سویا باعث ناخالصی و ارزان تر شدن قهوه میشوند .حتی گاهی با افزودن مکمل های مصنوعی و برخی مواد شیمیایی به قهوه آسیب های زیادی به بدن وارد میکند

متاسفانه تشخیص قهوه تقلبی از اصل کمی دشوار است. اما می‌توان با استفاده از بعضی روش ها تا حدودی این موضوع را تشخیص داد. در این مقاله سعی کردیم تا ساده‌ترین روش‌‌های تشخیص قهوه تقلبی از اصل را آموزش‌ دهیم.

1-همیشه قهوه را به صورت دانه‌های درسته بخرید

سعی کنید دانه های رست شده را تهیه کنید و در زمان استفاده خودتان آسیاب کنید. زیرا طعم دانه های قهوه بسیار با کیفیت تر از پودر قهوه آسیاب شده ای است که مدت طولانی بسته بندی شده معمولا قهوه آسیاب شده خیلی سریع عطر و طعم خودرا از دست میدهد و کهنه میشود و هرچه قهوه را به صورت تازه خریداری و آسیاب کنید قهوه با کیفیت تر و خوش طعم تری خواهید داشت. واین نکته را به یاد داشته باشد که اندازه آسیاب دانه ها رابطه مستقیمی با طعم قهوه دارد.اگر دانه های آسیاب شده خیلی ریز باشد قهوه شما تلخ و اگر دانه های آسیاب شده درشت باشد قهوه شما بی مزه است.

2-بر روی بسته بندی قهوه، به دنبال نوشته زمان تفت داده شدن آن باشید.

اگر  قهوه را به صورت بسته بندی شده تهیه کردید بر روی بسته‌بندی قهوه، به دنبال نوشته زمان تفت داده‌ شدن آن باشید. زمان نوشته شده بر روی بسته باید حداقل 2 یا 3 هفته قبل ازتاریخ روز باید باشد

3-نباید بر روی دانه های قهوه اصل اثری از روغن ببینید

اگر دانه های قهوه بیش از اندازه تفت داده شوند بر روی دانه های قهوه روغن میبینید،وقتی دانه های قهوه بیش از اندازه تفت داده شوند، بر اثر گرما گاز کربن دی اکسید تولید شده واین گاز باعث می شود تا روغن دانه های قهوه ، با فشاری بالا از منافذ موجود دانه ها بیرون بیاید. که باعث تخریب دیواره دانه های قهوه شده و در نتیجه غلظت و چسبندگی روغن موجود در داخل دانه ها، کم شده و روغن بیشتری از دانه ها به بیرون تراوش کرده و روی سطح دانه ها می ریزد.

اگر این دانه ها در دمای پایین و به مقدار لازم تفت داده شوند ، دیواره سلول‌ها سالم مانده و روغن به حدی چسبناک می‌شود که دیگر نمی‌تواند از داخل دانه‌ها خارج شده و بر روی آن‌ها بریزد. قهوه‌ای که بیش از حد تفت داده شود، حالت سوخته گرفته و خاصیت خود را از دست می‌دهد، در حالی که اگر قهوه به درستی تفت داده شده باشد، روغن دانه‌هاخارج نشده و منجر به ساخته شدن یک اسپرسوی خوب و خوش طعم می‌شود.

4-بوی نامطبوع قهوه

قهوه اصل عطر فوق العاده ای دارد طعم گس قهوه باید حتی بعد از تمام شدن آن باقی بماند . تشخیص بوی خاک یکی از روش‌های تشخیص قهوه تقلبی از قهوه اصل است. زمانی که قهوه آماده می‌شود، قهوه اصل بود مطبوعی دارد اما اگر این عطر با بوی خاک مخلوط باشد، یعنی قهوه شما قهوه تقلبی است. اما افرادی که تازه کار هستند و تجربه‌ای در خرید قهوه ندارند، به سختی می‌توانند از روی بوی آن، قهوه تقلبی از اصل را تشخیص دهند. بنابراین بهتر است راه‌های دیگر را امتحان کنند.

5-رنگ قهوه یکی از راه های تشخیص قهوه اصل از تقلبی

رنگ قهوه نشان از اصل یا تقلبی بودن آن است اگر قهوه به درستی تفت داده شده باشد در زمان دم کشیدن طیف رنگی روشن تا تیره ای دارد.اگر رنگ قهوه شما پس از سرد شدن به تقریبا سیاه به نظر رسید قهوه شما تقلبی است و دلیل این رنگ سیاه ناخالصی قهوه است در قهوه تقلبی برای ارزان‌تر شدن آن، از سویا و یا ذرت بو داده استفاده می‌کنند.

6-خاصیت ویسکوزیته در قهوه اصل

اگر پودر قهوه شما اصل باشد معمولاً ذرات آن شل به نظر می‌رسند. ذرات قهوه اصل تمایلی به چسبیدن به هم یا قرار گرفتن روی یک سطح ندارند. حتی اگر بسیار کامل و در بهترین اندازه آسیاب شده باشند و همین موضوع یکی از روش‌های مهم تشخیص قهوه تقلبی از قهوه اصل است. ذرات پودر قهوه تقلبی تمایل به چسبیدن به هم دارند. اگر مقداری قهوه در یک لیوان آب بریزید، قهوه اصل روی آب قرار گرفته در حالی که قهوه تقلبی ته نشین می‌شود. حتی هنگام دم کشیدن، قهوه خالص و اصل کمی لزج است. این در حالی است که قهوه تقلبی هنگام دم کشیدن کمی چسبناک می‌شود و به لیوان شما می‌چسبد.

برای خرید بهترین دانه های قهوه عربیکا و ربوستا بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با لینک دادن به وبسایت گیلانی کالا مجاز است.

در صورت مشاهده تخلف گزارش خودکار DMCA ثبت می شود

 

 

 

 

نام نویسنده گروه تولید محتوا گیلانی کالا