تفاوت قهوه و نسکافه

1400/5/17

تفاوت نسکافه و قهوه

دانه های قهوه پس از کشت و برداشت، مجموعه ای از فرایندها روی آن انجام می شود تا به دست شما رسیده و آماده مصرف و نوشیدن باشد. این فرایندها است که نوع قهوه یا نسکافه یا کافی میکس یا اسپرسو یا هر نوع نوشیدنی دیگر قهوه را مشخص و دسته بندی می کند.

پودر قهوه از آسیاب دانه های گیاه قهوه بدست می آید. اما نسکافه توسط کمپانی های مختلف در بسته بندی های متفاوت تولید و فرآوری شده و ترکیباتی از جمله شیر خشک، شکر، طعم دهنده ها و چربی ها و مواد نگهدارنده به آنها  اضافه میشود. نسکافه و قهوه از لحاظ میزان کافئین، طعم و عطر، همچنین نحوه آماده سازی متفاوت از یکدیگر می باشند.

قهوه چیست؟و چگونه تهیه میشود؟

قهوه یک نوشیدنی رایج است که درخت این گیاه در مناطق گرمسیر و ارتفاعات رشد می‌کند. آفریقا و برخی از جزایر جنوب و جنوب شرق آسیا محل کشت این گیاه هستند و سپس از بقیه نقاط کشور به صورت پراکنده کشت میشود. گیاه قهوه درختی سبز است که دارای میوه قهوه است که به آن گیلاس قهوه گفته می‌شود. پس از چیده شدن گیلاس‌های قهوه ، گوشت میوه از هسته سبز رنگ داخلی جدا می‌شود. به دانه‌های قهوه خام گفته می‌شود که به عنوان قهوه سبز نام برده می‌شود.سپس این دانه های قهوه را برشته کرده تا رنگ آنها از سبز به قهوه ای سوخته تغییرکند.میزان و نحوه برشته شدن باعث تغییر در عطر، طعم، قهوه می‌شود.

برای اینکه دانه های قهوه آماده مصرف شوند یک سری پردازش بر روی آنها صورت میگیرد که این پردازش ها نوع قهوه هارا مشخص میکند فرآوری قهوه به روش های مختلفی صورت میگیرد، اما روش های اصلی عبارتند از فرآوری خشک یا طبیعی، فرآوری مرطوب یا شسته. فرآوری مرطوب قهوه به افزایش کیفیت و طعم قهوه کمک می کند.

برای تهیه و دم آوری نوشیدنی ها، نمی توان از دانه های قهوه به صورت مستقیم استفاده کرد به همین دلیل، دانه باید به درجات مورد نیاز آسیاب شود پس از آسیاب کردن آن می توانیم تهیه و دم آوری قهوه را شروع کنیم.

نسکافه چیست ؟ و چگونه تهیه میشود؟

نسکافه یکی از برندهای قهوه است که در سال 1938 میلادی توسط شرکت نستله تولید شد .شرکت نستله علاوه بر تولید نسکافه شکلات و قهوه نیز تولید می‌کند و فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.این شرکت بعد از وارد کردن محصول خود با نام نسکافه به بازار با استقبال زیادی روبه رو شد و همچنان محبوبیت زیادی در جهان دارد.شاید برایتان این سوال به وجود آمده باشد که نسکافه چگونه تولید و فرآوری میشود ؟

نسکافه در واقع همان قهوه دم شده است که از عصاره‌ قهوه‌ خشک شده تهیه می‌شود به شکل پودر در آمده و دیگر نیازی به جوشاندن و دم کردن ندارد به طور کلی نسکافه را میتوان در آب گرم و شیر آماده کرد. قهوه فوری در دو نوع کلاسیک و گلد عرضه میشود. که کلاسیک طعم تلخ تر و کافئین بالاتری نسبت به گلد دارد

مراحل تولید نسکافه به این صورت است که دانه های قهوه را با دستگاه رست و سپس برشته میکنند درجه برشته شدن دانه ها برای تهیه نسکافه کمتر از قهوه است و باید به حدی باشد که دانه ها رنگ قهوه ای روشن به خود بگیرند. بعد از رست شدن دانه هارا با استفاده از دستگاه به صورت درشت آسیاب میکنند وبا استفاده از گرما و فشار عصاره گیری میکنند. پس ازآن عصاره قهوه بر روی نواری پهن شده و در اتاقی با و سپس رطوبت قهوه از آن گرفته و در نتیجه به کمک فشار در طی 5 ساعت رطوبت قهوه گرفته شده و آماده مصرف است

عطر و طعم قهوه و نسکافه

طعم قهوه و نسکافه تفاوت زیادی با هم دارند.که  بر اساس نوع کشت،فرآوری و مناطق تولید کننده متفاوت می باشند به طور مثال طعم قهوه کشور برزیل و قهوه ترکیه به دلیل نوع منطقه رویش آنها متفاوت است طعم های متفاوت در نسکافه ها نیزبر اساس برند های مختلف  نوع تولید ومیزان اسانس درآنها است

به طور کلی عطر قهوه از نسکافه بیشتر است و در هنگام دم کشیدن عطر آن کاملا در محیط پخش میشود و طعم  قهوه تلخ تراز نسکافه است. نسکافه طعمی ملایم و عطر آن نسبت به قهوه کمتر است.

نوع فراوری قهوه و نسکافه

نوع فرآوری قهوه و نسکافه متفاوت است .قهوه از آسیاب دانه های قهوه بدست می آید اما نسکافه ترکیبی از قهوه، پودر شیرخشک، شکر، افزودنی ، طعم دهنده ها، چربی  و نگهدارنده است که در شرکت های تولید کننده این محصولات اضافه میشود.

تفاوت قهوه و نسکافه در کافئین

ترکیبات موجود درنسکافه و نوع تولید آن باعث شده است نسکافه کافئین کمتری نسبت به قهوه داشته باشد. مقدار کافئین موجود در قهوه به دلیل نوع کشت و فرآیند تولید آن دو برابر نسکافه است.

کافئین موجود در قهوه  باید از دانه های قهوه و یا قهوه آسیاب شده استخراج شود و واین زمانی اتفاق میافتد که پودر قهوه شما در معرض مستقیم گرما قرار گیرد . به طور مثال در تهیه قهوه ترک بااضافه کردن آب جوش به پودر قهوه به طور مستقیم باعث خروج کافئین میشود هرچه زمان بیشتری بگذرد کافئین بیشتری خارج میشود به همین دلیل تنظیم میزان کافئین موجود در قهوه به خودتان بستگی دارد

 نسکافه از قهوه روبوستا تهیه می شود

فرآیند تولید نسکافه باعث کاهش کافئین در آن میشود به همین دلیل بیشتر تولید کننده های قهوه فوری از قهوه روبوستا که دارای کافئین بالایی می باشد استفاده میکنند.همچنین قیمت پایین تر دانه های قهوه روبوستا نسبت به قهوه های دیگر ، عطر و طعم سنگین همچنین رشد سریع ومقاوت بالا این گیاه باعث استفاده از این نوع قهوه شده است. 

نحوه آماده سازی قهوه ونسکافه

یکی دیگر از تفاوت های نسکافه و قهوه نحوه آماده سازی آن می باشد برای تهیه نسکافه کافیست یک لیوان آب جوش در دسترس داشته باشید سپس پودرنسکافه را به آن اضافه کنید نوشیدنی شما آماده میل کردن است.

قهوه به سادگی نسکافه  تهیه نمیشود و کمی پیچیده تر است چون قهوه به شیوه های مختلفی تولید میشود دستورالعمل های متفاوتی نیز دارد و برای تهیه یک فنجان قهوه به وسایل وابزار خاصی نیاز دارید .

تفاوت نگهداری قهوه و نسکافه

بهتر است دانه های قهوه را به صورت تازه خریداری کرده و آسیاب کنید. پودر قهوه را در ظروف در بسته به دور از رطوبت و نور نگهداری کنید تا عطر طعم و کیفیت خود را حفظ کرده وتازه بماند.

نسکافه به دلیل نوع بسته بندی و مواد نگهدارنده موجود در آن نیاز به نگهداری خاصی نداشته و به مدت طولانی میتوانید از آن نگهداری کنید.

 

کلیه محتوای وب سایت فقط به همراه لینک مستقیم به وبسایت گیلانی کالا قابل نشر مجدد میباشد.

در صورت مشاهده تخلف گزارش خودکار DMCA ثبت می شود

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
تگ ها