تشخیص چای طبیعی ایرانی اصل از تقلبی

1400/7/3

روش های تشخیص چای ایرانی اصل از تقلبی

بدیهی است که در انتخاب مواد غذایی مانند چای باید ابتدا به فکر سلامت آن بود، چراکه بسیاری از موادغذایی از جمله چای که در کشور وجود دارد سالم و طبیعی نیست و با توجه به این که اکثر مردم در مورد چای اطلاعات کافی ندارند و نمی توانند براحتی چای مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهند، تنها به دو عامل عطر و رنگ توجه می کنند که این دو عامل به راحتی می تواند به این محصول اضافه شود و قابل تقلب است.

انتظار عطر و رنگ زیاد از چای که به اشتباه در اذهان مردم جا افتاده است، کاملا غیرطبیعی و غیرمنطقی است. چای خوب و کیفی رنگ و طعم طبیعی دارد و از عطر و اسانس در آن استفاده نمی شود.نمی توان از یک قاشق چای خشک طبیعی و سالم انتظار رنگ دادن به شش لیوان چای را داشت.

روش های تشخیص چای اصل از تقلبی

1-مدت زمان دم کردن چای و میزان رنگ

اولین و ساده ترین روشی که می توان برای تشخیص چای اصل از تقلبی اشاره نمود، مدت زمان دم و میزان رنگدهی چای است. چای طبیعی اصل از برگ های گیاه  کاملیا سیننسیس بدست می آید و مانند دم کردن سایر دمنوش های طبیعی نیاز به این است  که چای خشک در آب جوش قرار داده شود تا گیاه بعد از گذشت حداقل 7 دقیقه شروع به رنگدهی طبیعی کند. حال اگر به محض ریختن چای خشک در آب جوش رنگدانه ها را مشاهده کردید 100درصد مطمئن باشید که در این چای از رنگ و اسانس استفاده شده است.

2- آزمون قراردادن چای دم شده در لیوان شیشه ای

یک روش ساده برای تشخیص طبیعی بودن و یا غیرطبیعی بودن چای : کافیست چای دم کشیده را در داخل یک لیوان شیشه ای ریخته و اجازه دهید چای 24 ساعت در لیوان بماند ،بعد از 24 ساعت اگر چای سیاه و ته نشین شود و یا لیوان به سختی شسته شود کاملاً مشخص است که این چای حاوی رنگ مصنوعی می باشد در صورتی  که اگر چای دم شده طبیعی باشد براحتی شسته می شود.

3- ریختن چای خشک درون آب سرد

یکی دیگر از روش هایی که می تواند در کنار سایر روش ها به تشخیص چای طبیعی  کمک کند ریختن چای درون یک فنجان آب سرد است. اگر همان اول چای رنگ بدهد یعنی غیرطبیعی است و چای خشک دارای افزودنی رنگ و اسانس شیمیایی است.

4- کدر و سیاه نشدن چای دم شده بعد از چندساعت

یکی دیگر از نشانه های چای خوب این است که چای طبیعی، سالم و بهداشتی سیاه و کدر نمی شود؛ یعنی اگر یک لیوان چای ایرانی مرغوب را حدود چند ساعت در لیوان بگذارید اگر طبیعی باشد تنها رنگ آن کمی مات می شود که مربوط به کافئین چای است اما اگر طبیعی نباشد سیاه و ته نشین شده و لایه چربی شکلی هم بر روی چایی داخل استکان مشاهده خواهید کرد.

5- نشانه های ظاهری چای خشک طبیعی

نشانه های ظاهری برای انتخاب چای خشک  و با کیفیت از بازار سخت و تخصصی می باشد به عنوان مثال با فرض اینکه شما می توانید چای سیاه با ظاهر خوب را در بازار تشخیص دهید حال چطور از تاریخ واقعی تولید چای مطمئن می شوید ؟ همانطور که می دانید هر چقدر چای تازه تر و از همه مهمتر بهاره باشد عطر آن بیشتر است.

6- راه حل گیلانی کالا برای تشخیص چای اصل و درجه یک

از فروشنده و برندهای معتبر،  چای را خریداری کنید. اگر علاقه مند به خرید چای ایرانی با کیفیت هستید حتما چای سرگل بهاره اصل را خریداری کنید که بواسطه کیفیت بسیار بالای آن عطر و رنگ بسیار خوبی دارد.

گیلانی کالا با ارائه بهترین برندهای چای ایرانی،  را در بسته بندی های مختلف، خرید چای ایرانی مرغوب را برای شما آسان کرده است. برای مشاهده و خرید محصولات چای درجه یک بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با لینک دادن به وبسایت گیلانی کالا مجاز است.

در صورت مشاهده تخلف گزارش خودکار DMCA ثبت می شود

 

نام نویسنده گروه تالیف گیلانی کالا
مقالات مرتبط